Затворен циклус мотор возачот HBS57 - Кина Changzhou копнее мотор

Затворен циклус мотор возачот HBS57

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

   

  • Затворен циклус, го елиминира губење на синхронизација
  • Поширок работен опсег? поголем вртежен момент и поголема брзина
  • Намалени моторни греење и поефикасно
  • Рамномерни движења и супер-ниски моторни бучава
  • Не е потребна висока маргина вртежен момент
  • Не Tuning и секогаш стабилни
  • Брз одговор, без одлагање, а речиси и да нема време решат
  • Висок вртежен момент при започнување и мала брзина, висока цврстина во мирување
  • пониска цена

   

  Серијата АПД нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Системот вклучува stepper моторни 3-фаза во комбинација со целосно дигитален, висока диск перформансите и внатрешна енкодер кој се користи за затворање на позиција, брзина и тековната петелки во реално време, исто како и серво системи. Тоа е комбинација на најдоброто од серво и stepper моторни технологии, како и нуди уникатни способности и подобрувања во текот на двете, а само мал дел од цената на серво систем.

   

  апликации:

  Серијата АПД нуди алтернатива за апликации кои бараат високи перформанси и висока сигурност кога серво беше единствениот избор, додека таа и понатаму останува ефективни. Нејзината голема функција на брз одговор и без лов го прават идеален за апликации како што се поврзување и визија системи во кои се бара брзи движења со кратко растојание и лов ќе биде проблем. И тоа е идеална за апликации каде што опремата користи механизам појас-диск или на друг начин има ниска цврстина и не сакате тоа да вибрира кога запирање.

   

  спецификации:

  Генералниот

   Б13

   

  конектор за конфигурација

  На HBS57 има три приклучоци, приклучок за контролни сигнали приклучоци, приклучок за енкодер повратни информации и приклучок за електрична енергија и моторни врски.

   

  К1

  К2

  К3

  типични конекција

  К4

   

  Механички Спецификации (единица: mm [инчи])

   

  К5

  Појавување Моторни Спецификации:

  HBS57 може да работи со следниве Leadshine три фаза хибриден stepper мотори со енкодер како што следува:

  К6

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!