HYBRID stepper моторни Nema42 - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema42

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Чекор точност ...........................  5%
  На порастот на температурата ……………………80 Max
  Температура на околината Опсег …………-20 ~ + 50
  Отпор на изолација ……………100 милиони Ω Min.500VC DC
  Диелектрична Сила……………1800V AC 1S 5mA

   детали за

  Електрични Спецификација :

  модел

  чекор ангел
  º

  моторни должина
  mm

  напон
  v

  Тековни
  A

  отпорот
  Ω

  индуктивност
  Mh

  Hording вртежен момент
  N.m

  Пружината вртежен момент
  N.m

  Ротор Инерција
  g.cm2

  жици

  Тежина
  KG

  42HS94 60

  1.8

  100

  4,95

  6.0

  0.9

  12

  11,2

  3

  5500

  4

  5

  42HS5460

  1.8

  150

  5.2

  6.0

  0.8

  15

  21

  5.9

  10900

  4

  8.4

  42HS6480

  1.8

  201

  8

  8.0

  1

  16

  28

  9.5

  16200

  4

  11,7


  * Ние може да се произведуваат нашите производи во согласност со барањата на нашите клиенти.
  Димензии: единица = mm 

   

  E2

  Дијаграм жици:

  Е3


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!