HYBRID stepper моторни Nema34 - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema34

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Електрични спецификации :

  ( Електрични спецификации ) :

  серија

  модел

  Чекор

  агол

  (°)

  мотор

  должина

  (Mm)

  Оценето

  Тековни

  (A)

  фаза

  отпорот

  (Ω)

  фаза

  индуктивност

  (MH)

  холдинг

  вртежен момент

  (N.cm мин)

  пружината

  вртежен момент

  (N.cm Max)

  Конектор

  инерција

   (G.cm²)

  олово

  жица

  (Бр)

  мотор

  Тежина

  (Килограм)

  34HS7840

  1.8

  80

  4.0

  0,7

  3.0

  400

  6.5

  1400

  8

  2.3

  34HS9840

  1.8

  98

  4.0

  0.8

  3.5

  700

  9.5

  1700

  8

  3.0

  34HS9456

  1.8

  98

  5.6

  0.3

  3.76

  750

  9.5

  1700

  4

  3.0

  34HST9805-37B2

  1.8

  98

  2.0

  3.2

  15

  700

  9.5

  1700

  8

  3.0

  34HS1456

  1.8

  116

  5.6

  0.55

  5.5

  840

  12,5

  2200

  4

  3.8

  34HS5460

  1.8

  151

  6.0

  0,6

  8

  1200

  24,5

  3600

  4

  5.0

  34HS5435C-37B2

  1.8

  151

  3.5

  1.6

  20

  1050

  24,5

  2500

  4

  5.0

  * Забелешка: Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите

  J2


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!