HYBRID stepper моторни Nema23HY - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema23HY

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општи Specifictions

  Чекор точност .................................................................. ± 5%

  На порастот на температурата ...................................................... 80° C Max

  Температура на околината Опсег .................................... -20 ° C - +50 ° C

  Отпор на изолација .................................... 100 милиони Ω Min.500VC DC

  Диелектрична Сила............................................. 500V AC 1 минута

   должина мотор

  модел должина мотор
  23HY4XXX 41mm
  23HY5XXX 51mm
  23HY6XXX 56mm
  23HY7XXX 76mm

   

  Електрични спецификации

  ( Електрични спецификации ) :

  серија

  Мод

  Чекор агол

  (°)

  моторни должина

  (Mm)

  Оценето

  Тековни

  (A)

  фаза

  отпорот

  (Ω)

  фаза

  индуктивност

  (MH)

  холдинг

  вртежен момент

  (N.cm мин)

  пружината

  вртежен момент

  (N.cm Max)

  Конектор

  вртежен момент

  (GC )

  олово

  жица

  (Бр)

  мотор

  Тежина

  (G)

  23HY46038

  1.8

  41

  0.38

  32

  30

  30

  3.5

  60

  6

  450

  23HY44155

  1.8

  41

  1.55

  1.8

  3.5

  22

  3.5

  60

  4

  450

  23HY4421

  1.8

  41

  2.1

  0.8

  1.4

  32

  3.5

  60

  4

  450

  23HY4615

  1.8

  41

  1.5

  1.5

  1.4

  24

  3.5

  60

  6

  450

  23HY56038

  1.8

  51

  0.38

  32

  28

  38

  5.5

  118

  6

  600

  23HY56085

  1.8

  51

  0.85

  7.1

  8.5

  45

  5.5

  118

  6

  600

  23HY5614

  1.8

  51

  1.4

  2.5

  3.2

  45

  5.5

  118

  6

  600

  23HY5414

  1.8

  51

  1.4

  2.5

  6.2

  62

  5.5

  118

  4

  600

  23HY5420

  1.8

  51

  2.0

  1.3

  3.2

  62

  5.5

  118

  4

  600

  23HY6606

  1.8

  56

  0,6

  20

  20

  60

  6.5

  145

  6

  650

  23HY6612

  1.8

  56

  1.2

  5.0

  6.8

  60

  6.5

  145

  6

  650

  23HY6616

  1.8

  56

  1.6

  2.5

  3.2

  60

  6.5

  145

  6

  650

  23HY6624

  1.8

  56

  2.4

  1.0

  1.2

  60

  6.5

  145

  6

  650

  23HY6425

  1.8

  56

  2.5

  1.2

  3.0

  80

  6.5

  145

  4

  650

  23HY7442

  1.8

  76

  4.2

  0,6

  1.4

  110

  6.5

  145

  4

  800

  23HY7421

  1.8

  76

  2.1

  2.2

  6.2

  110

  9.5

  230

  4

  800

  23HY7436

  1.8

  76

  3.6

  0.8

  2.2

  110

  9.5

  230

  4

  800

  * Забелешка: Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите


  механички Димензии

  cc1

     ожичување дијаграм 

  C22

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!