Лагер stepper моторни 39BYGHL (16HSL) - Кина Changzhou копнее мотор

Лагер stepper моторни-39BYGHL (16HSL)

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Чекор точност ...........................  5%
  На порастот на температурата ……………………80 Max
  Температура на околината Опсег …………-20 ~ + 50
  Отпор на изолација ……………100 милиони Ω Min.500VC DC
  Диелектрична Сила……………500V AC 1S

   детали за

  39BYGHL Линеарни повлекува мотор Општи спецификации (详细说明):
  Чекор точност ......................................................... 5%
  на порастот на температурата .......................................... ...... Макс 80 ℃
  Температура на околината .............................. опсег -20 ℃ ~ + 50 ℃
  отпор на изолација ........................... 100MΩMin.500VC DC
  Диелектрични Сила ........................ ............ 500V AC 1Ѕ
  Електрични карактеристики:

  модел

  Чекор растојание
  mm / чекор

  моторни должина
  L (mm)

  Стапка
  на напон
  (V)

  Сегашната стапка
  (A)

  Фаза отпорност
  (Ω)

  Фаза Индуктивност
  (mH)

  Холдинг вртежен момент
  (Nm)

  Олово жица
  (БР.)

  пружината
  вртежен момент
  (кг. См)

  Конектор
  Инерција
  (kg.cm2)

  Моторни Тежина
  (кг)

  39BYGHL3404

  0,01

  34

  12

  0,4

  30

  42

  0,21

  4

  0,12

  0,02

  0,18

  * Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите! механички Димензии

  Р.

   

   

   

  R1


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!