HYBRID stepper моторни Nema14HM - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema14HM

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хибридот повлекува мотор ( ХИБРИД ВЕЧЕКО )

  Општи Specifictions ( 详细 说明):

  Чекор точност .................................................................. ± 5%

  На порастот на температурата ...................................................... 80° C Макс

  Температура на околината Опсег .................................... -20 ° C - +50 ° C

  Отпор на изолација .................................... 100 милиони Ω Min.500VC DC

  Диелектрична Сила............................................. 500V AC 1 минута

  Електрични спецификации :

  серија

  Мод

  Чекор

  Аголº

  мотор

  должина
  mm

  Оценето
  напон
  V

  Оценето
  Тековни
  А

  фаза
  отпорност
  Ω

  фаза
  Indutance
  Mh

  холдинг
  вртежен момент (мин)
  Н.цм

  пружината
  Toruue (MAX)
  Н.цм

  Конектор

  вртежен момент

  g.cm2

  олово
  жица

  мотор
  тежина
  (g)

  14HM2403

  0,9

  28

  7.9

  0,36

  22

  20

  9

  0,3

  12

  4

  130

  14HM2605

  0,9

  28

  12

  0,4

  30

  12

  8

  0,3

  11

  6

  150

  14HM2408

  0,9

  28

  3.6

  0,8

  4,5

  4.2

  9

  0,3

  12

  4

  130

  14HM3604

  0,9

  33

  12

  0,4

  30

  18

  10

  0,6

  18

  6

  190

  14HM3405

  0,9

  33

  6.6

  0,55

  12

  19

  14

  0,6

  18

  4

  190

  14HM3408

  0,9

  33

  4.8

  0,8

  6

  10

  14

  0,6

  18

  4

  190

   

  * Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите.

  механички Димензии                                     

  б2


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!