HYBRID stepper моторни Nema24 - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema24

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општи спецификации ( 详细说明) :

  Чекор Агол Точност ......................................................... 5%

  На порастот на температурата ................................................ 80 ℃ Max

  Температура на околината .............................. опсег -20 ℃ - +50 ℃

  Отпор на изолација ........................... 100MΩMin.500VC DC

  Диелектрична Сила .................................... 500V AC 1 минута

  должина мотор

  модел должина мотор
  24HS0XXX 41mm
  24HS4XXX 45mm
  24HS1XXX 51mm
  24HS5XXX 56mm
  24HS6XXX 64mm
  24HS7XXX 76mm
  24HS9XXX 90мм 

  Електрични спецификации

  ( Електрични спецификации ) :

  серија

  Мод

  Чекор агол

  (°)

  моторни должина

  (Mm)

  Оценето

  Тековни

  (A)

  фаза

  отпорот

  (Ω)

  фаза

  индуктивност

  (MH)

  холдинг

  вртежен момент

  (N.cm мин)

  пружината

  вртежен момент

  (N.cm Max)

  Конектор

  вртежен момент

  (GC )

  олово

  жица

  (Бр)

  мотор

  Тежина

  (G)

  24HS0420

  1.8

  41

  2.0

  1.2

  2.5

  75

  3.0

  180

  4

  500

  24HS4425

  1.8

  45

  2.5

  1.0

  2.2

  85

  3.5

  200

  4

  550

  24HS1425

  1.8

  51

  2.5

  1.2

  3.2

  140

  4.0

  250

  4

  580

  24HS5425

  1.8

  56

  2.5

  1.3

  4.2

  160

  4.0

  350

  4

  580

  24HS5430

  1.8

  56

  3.0

  0.8

  2.4

  160

  4.0

  350

  4

  580

  24HS5442

  1.8

  56

  4.2

  0.4

  1.2

  160

  4.0

  350

  4

  580

  24HS6425

  1.8

  64

  2.5

  1.5

  4.5

  180

  5.0

  450

  4

  850

  24HS6430

  1.8

  64

  3.0

  0.8

  2.3

  180

  5.0

  450

  4

  850

  24HS6442

  1.8

  64

  4.2

  0.55

  1.2

  180

  5.0

  450

  4

  850

  24HS7425

  1.8

  76

  2.5

  1.8

  6.5

  220

  7.0

  550

  4

  1150

  24HS7430

  1.8

  76

  3.0

  1.0

  3.5

  220

  7.0

  550

  4

  1150

  24HS7442

  1.8

  76

  4.2

  0,6

  1.8

  220

  7.2

  550

  4

  1150

  24HS9430

  1.8

  90

  3.0

  1.4

  5.5

  260

  12

  780

  4

  1400

  * Забелешка: Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите

   

  * Механички Димензии

  z1

  жици дијаграм

   z2

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!