HYBRID stepper моторни Nema16HS - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema16HS

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хибридот повлекува мотор

  Општи спецификации

  Чекор точност ......................................................... 5%

  На порастот на температурата ................................................ 80 ℃ Max

  Температура на околината .............................. опсег -20 ℃ - +50 ℃

  Отпор на изолација ........................... 100MΩMin.500VC DC

  Диелектрична Сила .................................... 500V AC 1 минута

  Електрични спецификации :

  серија

  Мод

  Чекор

  Angleº

  мотор

  должина
  mm

  Оценето
  напон
  V

  Оценето
  Тековни
  А

  фаза
  отпорност
  Ω

  фаза
  Indutance
  Mh

  холдинг
  вртежен момент

  (Мин)
  N.cm

  пружината
  Toruue

  (MAX)
  N.cm

  Конектор

  вртежен момент

  g.cm2

  олово
  жица

  мотор
  тежина
  (g)

  16HS2404

  1.8

  20

  2.7

  0.4

  6.8

  6.5

  5.5

  0.5

  11

  4

  120

  16HS2405

  1.8

  20

  12

  0.48

  25

  22

  10

  0.5

  11

  4

  120

  16HS3404

  1.8

  33

  12

  0.4

  30

  42

  21

  1.2

  20

  4

  180

  16HS3406

  1.8

  33

  7.2

  0,6

  12

  13

  18

  1

  19

  4

  160

  16HS3410

  1.8

  33

  5

  1

  5

  3

  20

  1.2

  20

  4

  180

  16HS4604

  1.8

  40

  12

  0.4

  30

  22

  18

  1.2

  24

  6

  210

  16HS4406

  1.8

  40

  7.2

  0,6

  12

  20

  24

  1.2

  24

  4

  210

  16HS4412

  1.8

  40

  4.56

  1.2

  3.8

  6.5

  24

  1.2

  24

  4

  210

  * Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите.

   

   

  Димензии: единица = mm

  N16

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!