HYBRID stepper моторни Nema16HM - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema16HM

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  16HM ( 39BYGHM 0.9 °)

  модел: 16HM ( 39BYGHM 1.8 °)

  Чекор ----------- точност ± 5%

  Зголемувањето на температурата ---------- 80 Макс.

  Температура на околината ---- опсег -20 ~ + 50

  Отпор на изолација ---- 100M Ω Min.50V DC

  Диелектрична Сила ------ 500V AC 1 минута

  Електрични спецификации

  серија

  Мод

  Чекор

  Angleº

  мотор

  должина
  mm

  Оценето
  напон
  V

  Оценето
  Тековни
  А

  фаза
  отпорност
  Ω

  фаза
  Indutance
  Mh

  холдинг
  вртежен момент (мин)
  N.cm

  пружината
  Toruue (MAX)
  N.cm

  Конектор

  вртежен момент

  g.cm2

  олово
  жица

  мотор
  тежина
  (g)

  16HM2605

  0.9

  26

  12

  0.5

  24

  13

  10

  0.95

  11

  6

  150

  16HM2406

  0.9

  26

  5.4

  0,6

  9

  16

  14

  0.8

  18

  4

  120

  16HM3604

  0.9

  33

  12

  0.4

  30

  16

  12

  1.1

  23

  6

  160

  16HM3406

  0.9

  33

  5.4

  0,6

  9

  15

  16

  1.1

  23

  4

  160

  16HM3412

  0.9

  33

  3

  1.2

  2.5

  3.6

  16

  1.1

  23

  4

  160

  16HM4604

  0.9

  40

  12

  0.4

  30

  26

  18

  1.4

  30

  6

  210

  16HM4406

  0.9

  40

  7.2

  0,6

  12

  20

  22

  1.4

  30

  4

  210

  16HM4412

  0.9

  40

  3.84

  1.2

  3.2

  5.5

  22

  1.4

  30

  4

  210

   

  * Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите.

  Димензии:  единица = mm

  N16

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!