Brushless мотор-42BLF - Кина Changzhou копнее мотор

Brushless мотор-42BLF

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел: 42BLF

  Присилува Тип ---------------- ѕвезда
  агол сала ефект --------------- 120 °
  електрични агол изолација -------- --B
  Опсег на температура ------------ 20 ℃ ~ + 50 ℃
  отпор на изолација 100MΩ ---------- Min.500V DC
  DC Диелектрични Сила ------- --- 500V AC 1 минута 

  модел

  42BLF01

  42BLF02

  42BLF03

  Број на полови

  8

  Mnuber на фази

  3

  Номинален напон VDC

  24

  Номинален број на вртежи на вртежи

  4000

  Hording Nm вртежен момент

  0. 063

  0,125

  0,188

  Излезна моќност Вотс

  26

  52

  78

  Nm максимален вртежен момент

  0.18

  0.38

  0,6

  Врв Тековни засилувачи

  4.6

  9.4

  14,1

  Линија до линија оми

  1.8

  0.9

  0,6

  Линија до линија Inductance mH

  0.54

  0.27

  0.18

  Постојана вртежен момент Nm / Засилувачи

  0,042

  0,043

  0.044

  Назад ЕМП V / kRPM

  4.4

  4.5

  4.65

  Конектор Ineria g · cm2

  24

  48

  72

  Тело должина (L) mm

  47

  63

  79

  тежина kg

  0.33

  0.48

  0.63

  механички Димензии

  c-1

  Дијаграм жици

  ц-2


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!