motor stepper shofer-DM420A - China Changzhou Longs Motor

motor stepper shofer-DM420A

 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Hyrje:

  DM420A është një lloj i dy faza hap i hibrid shofer motor, makinë tensionit të cilave është nga 12VDC të 36VDC. Ajo është projektuar për përdorim me 2-fazor motor stepper hibrid të të gjitha llojeve me 20mm në 42mm diametër jashtë dhe më pak se 2.0A fazën aktuale. Ky qark që miraton është e ngjashme me qark të kontrollit të ndihmës që mundëson të drejtuar me motor normalisht pothuajse pa zhurmë dhe dridhje. Hording çift rrotullues kur DM420A drejtuar në shpejtësi të lartë është edhe dukshëm më e lartë se tjetri shofer dy faza, për më tepër, saktësia pozicionimi është edhe më e lartë. Ajo është përdorur gjerësisht në të mesme dhe të mëdha madhësia pajisjet e kontrollit numerik të tilla si makinë curving, makine CNC, dhe makinë qëndis kompjuter, makina paketim dhe kështu me radhë.

  Features:

  l me performancë të lartë, çmim të ulët

  l mesatare e kontrollit aktual, 2-fazë prodhimi sinusoidale makinë aktuale

  l Furnizim tensionit nga 12VDC të 36VDC

  l Opto-izoluar sinjal I / O

  l tension, në tension, overcorrect, faza e shkurtër mbrojtjen e qark

  l 8 kanale nënndarje dhe automatike reduktim boshe-current

  l 8 kanale fazë prodhimi vendosjen e tanishme

  l komandë linje terminal hyrje

  l Motor çift rrotullues është e lidhur me shpejtësi, por nuk ka lidhje me hap / revolucionit

  l shpejtësi të lartë start

  çift ​​rrotullues l High Panelet rrethuese nën shpejtësi të lartë

  specifikim elektrike:

  tensionit input 12-36VDC
  aktuale input <2A
  prodhimi aktual 2.83A 0.44A-
  Konsumi Konsumi: 40W;
  temperaturë Duke punuar Temperatura -10 ~ 45 ℃; Stocking temperatura -40 ℃ ~ 70 ℃
  lagështi Jo trashje, nuk ka pikat e ujit
  gaz Ndalimi i gazeve të djegshme dhe pluhuri përçueshëm
  peshë 70g

   

  Kunjat detyrave dhe Përshkrimi:

  1) lidhës kunjat konfigurime

   

  Pin Funksioni                 detalet
  PUL +, PUL- sinjal Pulse, PUL + është fundi pozitiv i pulses input pinPUL- është fundi negative e impuls pin input
  DIR +, DIR- DIR sinjal: DIR + është fundi pozitiv i input drejtim pinDIR- është fundi negative të drejtimit pin input
  ENBL + Aktivizo sinjalin: ENBL + është fundi pozitiv i pin input drejtim. Ky sinjal është përdorur për të mundësuar / pamundësuar shoferin. të nivelit të lartë për të mundësuar shoferin dhe nivelin e ulët për paaftësi shoferin.
  ENBL- ENBL- është fundi negativ pin futjes drejtim. Zakonisht la pa lidhje (të aktivizuara)

   

  2) kunjat lidhje të diagram:

  sinjalet e kontrollit PC-së mund të jenë aktive në nivel të lartë dhe të ulët elektrik. Kur niveli i lartë elektrike është aktiv, të gjitha sinjalet e kontrollit negative do të jetë i lidhur së bashku për të GND. Kur niveli i ulët elektrik është aktive, të gjitha sinjalet e kontrollit pozitive do të jenë të lidhura së bashku me portin publik. Tani jap dy shembuj (koleksionist Open dhe PNP), ju lutem kontrolloni ato:

  A2

  Fig 1. Input port qark (lidhja pozitive)

  PC output lidhës hapurA3

  Fig. 2 hyrës qark port (lidhje negtive)

  PC PNP output

  Shënim: Kur KQV = 5V, R = 0

  Kur VCC = 12 V, R = 1K,> 1 / 8W

  Kur VCC = 24V, R = 2K,> 1 / 8W

  R duhet të lidheni në pjesën e kontrollit të sinjalit.

  3.Function zgjedhje (Duke përdorur këmbët DIP për të arritur këtë funksion)

  1) Rezoluta Micro hap është vendosur SW 5,6,7,8 e kaloni DIP siç tregohet në tabelën e mëposhtme: 

   

  SW5 ON OFF ON OFF ON OFF ON OFF
  SW6 ON ON OFF OFF ON ON OFF OFF
  SW7 ON ON ON ON OFF OFF OFF OFF
  Pulse / rev 200 400 800 1600 3200 6400 12800 25600
  Micro 1 2 4 8 16 32 64 128

   

   

   

  2) vendosjen Pezullimi tanishme

  SW4 është përdorur për këtë qëllim. OFF do të thotë se e tanishme ankesave është vendosur të jetë gjysma e dinamike tanishme zgjedhur dhe ON thotë se ankesave është vendosur të jetë i njëjtë me rrymë zgjedhur dinamike.

  3) vendosjen Output i tanishëm:

  tre pjesë e parë (SW 1, 2, 3) te kalimi DIP përdoren për të vendosur në rrymën dinamik. Zgjidh një mjedis

  Të afërt të rrymës kërkohet motor tuaj

  SW1 SW2 SW3 PEAK RMS
  ON ON ON 0.44 A 0.31 A
  OFF ON ON 0.62 A 0.44 A
  ON OFF ON 0.74 A 0.52 A
  OFF OFF ON 0.86 A 0.61 A
  ON ON OFF 1.46 A 1.03 A
  OFF ON OFF 1.69 A 1.20 A
  ON OFF OFF 2.14 A 1.51 A
  OFF OFF OFF 2.83 A 2.00 A

   

  4) funksion gjysëm e rrjedhjes:

  Funksioni Semi-flow është se nuk është hap impuls after200 ms, prodhimi aktual shofer reduktuar automatikisht në 40% të vlerësuarat prodhimi aktual, e cila është përdorur për të parandaluar ngrohjes motor.

  4. Këmbët e motor dhe pushtetit:

  Motorike dhe fuqia kunjat

  1

  A +

  Motors instalime elektrike

  2

  A-

  3

  B +

  4

  B-

  5,6

  DC + DC-

  furnizimi me energji elektrike Furnizimi me energji elektrike: DC12-36VDCThe aktuale pik input nuk mund të jetë deri në 2A

  5. Specifikimet mekanike:

  Të ketë 20mm të hapësirës përreth, nuk mund të vendoset pranë pajisjeve të tjera ngrohje. Për më tepër, për të shmangur pluhurin, mjegull naftës, gazit gërryes, lagështia e rëndë dhe dridhje të lartë. (Unit = mm)

   

  A4

   

   

   

  6. Rregullimi i problemeve

  1), statusi në tregues të lehta për
  PWR: jeshile, dritë normale të punës.
  ALM: e kuqe, drita dështimi, motor me faza qark i shkurtër, mbitensionit dhe nën-tension mbrojtje.

  2) Troubles

  treguesi Alarm Arsye masat
  LED off radha Lidhja e gabuar për pushtet Kontrolloni instalime elektrike të fuqisë
  Low-tensione për pushtet Zmadho tensionit të pushtetit
  Motor nuk ka drejtuar, pa mbajtur çift rrotullues lidhja keq i motor stepper Korrigjuar instalime elektrike të saj
  sinjal RESET është efektiv kur në linjë Bëni RESET i paefektshëm
  Motor nuk ka drejtuar, por mban mban çift rrotullues Pa input sinjal impuls Rregullo PMW & sinjalit nivelin
  Motor shkon drejtimin e gabuar

  Lidhja telat e gabuar '

  Ndryshimi lidhja për ndonjë prej 2 telave

  hyrje keq drejtim sinjal vendosjen ndryshojë drejtimin
  Holding çift rrotullues motor është shumë e vogël relative shumë të vogla për vendosjen e tanishme Correct vlerësuarat vendosjen e tanishme
  Acceleration është shumë i shpejtë Reduktojë shpejtimin
  stalla motor Përjashtojnë dështimin mekanike
  Shoferi nuk përputhet me motor Të ndryshojë një shofer të përshtatshme

   

  7. Shofer instalime elektrike
  një sistem të plotë me motor stepper të kontrollit duhet të përmbajë drives Stepper, DC furnizimit me energji elektrike dhe kontrollues (Burimi puls). Në vijim është një sistem tipik instalime elektrike diagram

  A5

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!