Brushless мотор-57BLF - Кина Changzhou копнее мотор

Brushless мотор-57BLF

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел: 57BLF

  Присилува Тип ---------------- ѕвезда
  агол сала ефект --------------- 120 °
  електрични агол изолација -------- --B
  Опсег на температура ------------ 20 ℃ ~ + 50 ℃
  отпор на изолација 100MΩ ---------- Min.500V DC
  DC Диелектрични Сила ------- --- 500V AC 1 минута

  модел

  57BLF01

  57BLF02

  57BLF03

  Број на полови

  8

  Munber на фазата

  3

  Номинален напон VDC

  24

  Номинален број на вртежи на вртежи

  3000

  Hording Nm вртежен момент

  0.2

  0.4

  0,6

  Излезна моќност Вотс

  63

  125

  188

  Nm максимален вртежен момент

  0,6

  1.2

  1.8

  Врв Тековни засилувачи

  9.6

  18,6

  27,8

  Линија до линија оми

  0,6

  0.3

  0.2

  Линија до линија Inductance mH

  0.75

  0.42

  0.31

  Постојана вртежен момент Nm / Засилувачи

  0.065

  0,066

  0,066

  Назад ЕМП V / kRPM

  6.23

  6.3

  6.3

  Конектор Ineria g · cm2

  120

  170

  220

  Тело Должина mm

  59

  80

  101

  тежина kg

  0.65

  1.0

  1.4

  механички Димензии

  е1

  Дијаграм жици

  E2


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!