nema17 кочница мотор - Кина Changzhou копнее мотор

nema17 кочница мотор

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  (Електричен Спецификации):

  серија

  Мод

  Чекор агол

  (°)

  моторни должина

  (Mm)

  Номинален напон (V)

  Оценето

  Тековни

  (A)

  фаза

  отпорот

  (Ω)

  фаза

  индуктивност

  (MH)

  холдинг

  вртежен момент

  (Kg.cm мин)

  пружината

  вртежен момент

  (N.cm Max)

  Конектор

  вртежен момент

  (Gc㎡)

  олово

  жица

  (Бр)

  17HS4417-S1

  1.8

  40

  2.55

  1.7

  1.5

  2.8

  0.54

  2.2

  54

  4

  17HS5413-S1

  1.8

  48

  4.16

  1.3

  3.2

  5.5

  0.52

  2.8

  68

  4

  17HS5425-S1

  1.8

  48

  3.1

  2.5

  1.25

  1.8

  0.58

  2.8

  68

  4

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Онлајн Chat!