HYBRID stepper моторни Nema34 - Кина Changzhou копнее мотор

HYBRID stepper моторни Nema34

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Електрични спецификации :

  ( Електрични спецификации ) :

  серија

  модел

  Чекор

  агол

  (°)

  мотор

  должина

  (Mm)

  Оценето

  Тековни

  (A)

  фаза

  отпорот

  (Ω)

  фаза

  индуктивност

  (MH)

  холдинг

  вртежен момент

  (N.cm мин)

  пружината

  вртежен момент

  (N.cm Max)

  Конектор

  инерција

   (G.cm²)

  олово

  жица

  (Бр)

  мотор

  Тежина

  (Килограм)

  34HS7840

  1.8

  78

  4.0

  0,7

  3.0

  300

  6.5

  1050

  8

  2.5

  34HS9840

  1.8

  98

  4.0

  0.98

  4.1

  490

  9.5

  1550

  8

  3.0

  34HS9827

  1.8

  98

  2.7

  1.9

  8.6

  490

  9.5

  1550

  8

  3.0

  34HST9805-37B2

  1.8

  98

  2.0

  3.2

  15

  630

  9.5

  1550

  8

  3.0

  34HS1456

  1.8

  116

  5.6

  0.55

  5.5

  840

  12,5

  2900

  4

  3.8

  34HS5460

  1.8

  150

  6.0

  0,6

  8

  850

  24,5

  4000

  4

  5.0

  34HS5435C-37B2

  1.8

  150

  3.5

  1.8

  21

  1150

  24,5

  2500

  4

  5.0

  * Забелешка: Ние може да се произведуваат производи во согласност со барањата на клиентите

  J2


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!